Wykorzystanie elektrostymulacji w terapii kończyn dolnych u dzieci z zaburzeniami SI.

Wykorzystanie elektrostymulacji w terapii kończyn dolnych u dzieci z zaburzeniami SI.

Zaburzenia integracji sensorycznej to bardzo częsta przypadłość u dzieci z różnego rodzaju dysfunkcjami. Powodują one obniżenie napięcia mięśniowego, co ogranicza, często w dużym stopniu, normalne funkcjonowanie dzieci na różnych etapach ich rozwoju.

Zaburzenia SI a biomechanika kończyn dolnych u dzieci.

Kończyny dolne są oparciem całego ciała, ich odpowiednia biomechanika staje się szczególnie ważna, gdy dochodzi do pionizacji tułowia, co z kolei ma prowadzić do nauki pierwszych kroków , a w ostateczności do chodu małego człowieka. W momencie, w którym poprzez zaburzenia w obszarze integracji sensorycznej, dochodzi do jej upośledzenia, pojawiają się problemy zarówno z już osiągniętymi funkcjami, jak i tymi, które dziecko dopiero będzie osiągać. Wiele dzieci z zaburzeniami SI nie potrafi skakać, ma zaburzoną biomechanikę w obrębie stóp, przez co trudno im utrzymać równowagę zarówno dynamiczną, jak i statyczną.

Jak elektrostymulacja pomaga w zaburzeniach kończyn dolnych u dzieci?

Urozmaicone ćwiczenia priopriocepcji z wykorzystaniem elektrostymulacji, w przypadku zaburzeń w obrębie kończyn dolnych, mogą przynieść naszym małym pacjentom rewelacyjne efekty! Powtarzający się skurcz wielu grup mięśniowych w obrębie grzbietowej części stopy oraz przedniej części podudzia doskonale wspiera funkcje podporowo-nośną stopy oraz buduje czucie głębokie, co normalnie wymaga dość intensywnej terapii manualnej. Cała kończyna pracuje lepiej, stopy ustawiają się prawidłowo a ćwiczenia, które do tej pory były zbyt trudne dla dziecka, nagle stają się realne do wykonania.

Poniżej film pokazujący rewelacyjne wyniki terapii u naszego małego pacjenta Szoniego, który dzielnie walczył z nieznośną grawitacją! ❤️❤️❤️

Zostaw komentarz