Rehabilitacja małej Sandry z Rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA) czekającej na terapię genową. BRAKUJE JESZCZE 3 MILIONÓW ZŁOTYCH!

W tym tygodniu zawitała do nas nowa Gwiazda – Sandra. Nasza kruszynka jest przecudną, radosną dziewczynką, która walczy jak jej poprzednicy o najdroższy lek świata na SMA. Bez terapii genowej, Sandra nie ma szans na normalne życie. Czekając aż zbiórka funduszy zamknie się na 9,5 miliona trzeba rehabilitować takie Gwiazdy, żeby powrót do zdrowia po terapii był szybszy i skuteczniejszy! Do tej pory udało się zebrać bardzo dużą część pożądanej sumy, do końca zbiórki pozostały 3 MILIONY ZŁOTYCH, już bliżej niż dalej!

Dlatego u Sandry wdrożyliśmy nasz protokół elektrostymulacji dla tak małych dzieci, aby zadbać o jej mięśnie, propiocepcję oraz ograniczyć zaniki mięśniowe, które pojawiają się u dzieci z SMA. Dodatkowo nasza gwiazda , ma całą baterię terapii manualnej, aby usunąć rozpoczynające się przykurcze. W tym przypadku zdecydowaliśmy się na połączenie elektrostymulacji mięśniowej oraz rozluźnienie napiętych mięśni masażerem Theragun MINI, który świetnie radzi sobie ze spastycznymi mięśniami naszej Królewny.

No i oczywiście terapia wodna!

Nasza mała Królewna jeszcze nie trzyma dobrze głowy, ponieważ ma bardzo obniżone napięcie i zaniki mięśniowe oraz bardzo dużą nadwrażliwość dotykową, nad czym wytrwale pracujemy. Dodatkowym problemem jest zaburzona integracja sensoryczna, dopiero woda ujawnia prawdziwy potencjał dziecka . Sandra utrzymała dzisiaj pionową pozycję prze 30 minut z bardzo dobrą kontrolą głowy . Jest to duży wysiłek, ale i bardzo duży sukces, widać ze napięcie funkcjonalne rośnie i to w szybkim, jak na SMA, tempie. Druga połowa zajęć to stymulacja propioceptywna , terapia manualna oraz stymulacja przedsionkowa i to nasza gwiazda lubi najbardziej!

Sandra jest bardzo dzielną wojowniczką, mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się po podaniu leku, i będziemy widzieć jeszcze szybsze postępy naszej gwiazdy.

Pozdrawiam wszystkich fanów Sandry, a Ci, którzy jeszcze jej nie znają niech otworzą swoje serca i pomogą jej uzbierać brakujące 3 miliony, aby mogła cieszyć się pełnią życia. Pozdrawiamy wszystkie Aniołki z SMA! 🙂

Zostaw komentarz