Aplikatory wieloigłowe Lyapko w rehabilitacji dzieci – wałki sensoryczne a terapia.

Do terapii naszych podopiecznych używamy wielu narzędzi, dostosowując je do każdego Pacjenta indywidualnie, pod kątem schorzenia oraz rodzaju terapii. Od niedawna używamy również Wałków wieloigłowych marki Lyapko, które w wielu przypadkach bardzo pomagają nam w terapii.

Jak działają takie wałki? – Przede wszystkim pobudzają krążenie w miejscu, w którym ma kontakt ze skórą, poprawia trofikę, zmniejsza napięcie mięśni i mobilizuje powięź. Aplikatory Lyapko dostarczają silne bodźce czuciowe, co wpływa również na wrażenia sensoryczne i jest wykorzystywane w terapii SI u dzieci, dlatego wałki te można określć również, jako wałki sensoryczne.

W jakich przypadkach stosujemy wałki Lyapko? – Kiedy pracujemy z zaburzeniami ze strony SI takimi jak: nad- i niedowrażliwość. Skuteczne są one również w terapii blizn- zarówno tych nowych, jak i starych. Wykorzystujemy je u dzieci ze zmożonym napięciem mięśniowym, w celu redukcji napięcia i polepszenia kondycji mięśni.

Dla dzieciaków kolorowe wałki Lyapko są w pełni bezpieczne, ponieważ nie naruszają ciągłości skóry, a kontakt igieł z ciałem nie wywołuje bólu. Narzędzie to jest na tyle intuicyjne i łatwe w obsłudze, że bez problemu mogą być stosowane przez rodziców naszych podopiecznych w domach, do czego gorąco rodziców zachęcamy.

A poniżej na filmie Igorek, który dzielnie ćwiczy na finiszu swojego turnusu rehabilitacyjnego! Jak widać najeżony wałek Lyapko został przez niego w pełni zaakceptowany! 🙂

Zostaw komentarz