Rehabilitacyjne turnusy dla Dzieci

Turnusy Rehabilitacyjne Dla Dzieci Centrum Rehabilitacji Dzieci Libold Terapia W Wodzie Fizjoterapia Elektrostymulacja Compex

Rehabilitacyjne Turnusy dla Dzieci

Zobacz jak pracujemy z dziećmi podczas zajęć na turnusach rehabilitacyjnych

Programy rehabilitacjne

Program terapii w ramach turnusu rehabilitacyjnego ukierunkowany jest na dostarczenie dziecku powtarzalnego bodźca w celu maksymalizacji stymulacji procesów sensomotorycznych. Powtarzalność właściwej stymulacji w odpowiednich odstępach czasowych, wpływa na uzyskanie maksymalnego torowania i tworzenia nowych połączeń neuronalnych, co w bezpośrednim połączeniu z przeprowadzoną terapią umożliwia uzyskanie oczekiwanych efektów terapeutycznych.

Podczas zajęć w ramach turnusu rehabilitacyjnego dziecko może zostać poddane przezczaszkowej stymulacji prądem stałym tDCS (nazywanej często w Polsce „mikropolaryzacją mózgu”). Stymulacja ta stanowi technikę wspomagania procesu terapii.

Mikropolaryzacja mózgu dzieci

Mikropolaryzacja mózgu “przezczaszkowa stymulacja prądem stałym – tDCS” jest nieinwazyjną, bezbolesną stymulacją korową mózgu, wykorzystującą bezpośrednie przepływy elektryczne w celu stymulowania określonych obszarów mózgu. Stały prąd o niskim napięciu przechodzi przez elektrody umieszczone wokół głowy powodując modulację aktywności neuronalnej. Rozróżnia się dwa rodzaje mikropolaryzacji mózgu: anodową i katodową. Stymulacja anodowa ma na celu pobudzenie aktywności neuronalnej zaś katodowa powstrzymuje lub zmniejsza ta aktywność. Celem zastosowania tDCS w procesie terapeutycznym jest poprawa neuroplastyczności korowej mózgu.

Mikropolaryzacja mózgu posiada kilka zalet nad innymi technikami stymulacji. Jest nie inwazyjna, bezbolesna i bezpieczna. Najbardziej rozpoznanym efektem ubocznym stymulacji tDCS jest delikatne swędzenie kości skroniowej.

Zakres zajęć rehabilitacyjnych podczas turnusu

W ramach turnusu prowadzimy zajęcia rehabilitacyjne w zakresie:

  1. Terapia zaburzeń procesów integracji sensorycznej (terapia ręki, terapia percepcji wzrokowej, trening jedzenia, grafomotoryka, arteterapia, muzykoterapia, terapia zaburzeń przedsionkowych)
  2. Logopedia
  3. Terapia kognitywna ze stymulacją słuchową z wykorzystaniem przewodnictwa kostnego : modelowanie wzorców myślowych, poprawa koncentracji i uwagi, terapia dyskalkulii, terapia dysleksji, terapia zaburzeń procesów poznawczych w autyzmie i ASD oraz innych zaburzeniach jak z. Aspergera, ADHD, ADD.
  4. Fizjoterapia z włączeniem metod specjalnych fizjoterapii:
    a. PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation),
    b. Neuro-Developmental Treatment NDT-Bobath,
    c. MDT (The McKenzie Method of Mechanical Diagnosis and Therapy).
  5. Terapia manualna w tym: terapia tkanek miękkich, terapia manualna głowy i szyi, wielowymiarowa terapia jamy ustnej i twarzy, akupresura (masaż Shiatsu ciała i twarzy), masaż klasyczny, segmentarny, terapia punktów spustowych, MWM Mulligan Concept (Mobilization With Movement).
  6. Terapia wad postawy
  7. Stymulacja tDCS „mikropolaryzacja mózgu” (4 lub 2-kanałowa, dobrana do potrzeb dziecka). Stymulacja ta stanowi technikę wspomagania procesu terapii.

Noclegi w czasie turnusów rehabilitacyjnych

Dysponujmy bazą noclegową w postaci 3-pokojowego mieszkania w apartamentowcu w centrum Wrocławia. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Wrocławski Ogród Botaniczny, liczne lokale gastronomiczne i sklepy oraz węzeł komunikacyjny z dojazdem do ośrodka. Mieszkanie posiada wszelkie udogodnienia i jest w pełni wyposażone.

Koszt turnusu: 5 500 zł
Koszt turnusu z noclegiem: 6 500 zł

Partnerzy Turnusów Rehabilitacyjnych

Mediconcept Centrum Medyczne

MEDICONCEPT jest prywatna kliniką specjalistyczną, która zapewnia kompleksową opiekę medyczną w zakresie ginekologii i położnictwa, stomatologii i innych poradni specjalistycznych oraz zabiegów operacyjnych.

INI International Neuroscience Institute

INI International Neuroscience Institute (Międzynarodowy Instytut Neuronauki) w Hannoverze jest specjalistyczną kliniką i ośrodkiem naukowym specjalizującym się w schorzeniach:
– mózgu
– rdzenia kręgowego
– kręgosłupa
– układu kostnego
Centrum Rehabilitacji Libold współpracuje między innymi z Kliniką Neurochirurgii Pediatrycznej kierowanej przez światowej sławy neurochirurga pediatrycznego prof. Concezio Di Rocco.

Neurodevice

Neurodevice specjalizuje się w rozwoju innowacyjnych rozwiązań z zakresu terapii, diagnostyki i badań naukowych dotyczących mózgu i centralnego układu nerwowego, dając światu rozwiązania, które zmieniają jakość ludzkiego życia. Należy do czołówki światowych podmiotów kreujących obraz współczesnej neuronauki.
Z technologii i rozwiązań opracowanych przez Neurodevice korzystają m.in. Klinika Budzik, Boston Children’s Hospital i Saitama Childrens Medical Center w Japonii. Do Neuro Device zgłaszają się także znani inwestorzy, np. Yigal Erlich – ojciec izraelskich startupów, czy też globalne przedsiębiorstwa, takie jak Siemens, GE czy Bayer, dla których Neurodevice tworzy urządzenia medyczne będące pierwszymi tego typu na świecie.

Elmiko

Firma Elmiko powstała w 1978 roku jako firma projektująca układy, urządzenia elektroniczne. Od ponad 40 lat specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu najnowszych technologii z zakresu elektroniki oraz informatyki w medycynie. Stała, wieloletnia współpraca z prestiżowymi placówkami naukowymi zaowocowała powstaniem wysokiej klasy aparatury medycznej do diagnostyki neurofizjologicznej.

Dla rodziców

Dla rodziców wciąż zastanawiających się nad wakacyjnymi planami mamy specjalną ofertę półkolonii dla dzieci powyżej 7r.ż. Czas trwania półkolonii wynosi 2 tygodnie (10 dni z wyłączeniem soboty i niedzieli) w okresie 29.06.-10.07.2020r. Uczestnictwo każdego dziecka połączone jest z indywidualnym programem rehabilitacji (obejmującym rehabilitacje metodą PNF, zajęcia z zakresu integracji sensorycznej, terapię manualna, masaż twarzy i aparatu mowy, shiatsu na twarz, akupresurę, masaż powięziowy, terapię percepcji wzrokowej i słuchowej, terapie ręki, zajęcia wyrównawcze, trening koncentracji, mikropolaryzację) dopasowanym do jego potrzeb- przed rozpoczęciem zajęć ustalamy ich zakres z każdym opiekunem. Dzienny pobyt dziecka trwa aż 7-8 godzin zegarowych, w trakcie których uczestniczy ono w trzech godzinach rehabilitacji indywidualnej oraz dwóch godzinach zajęć w grupie rówieśniczej. Pozostały czas przeznaczony jest na zajęcia kognitywne oraz zabawę. W ramach pobytu dziecko otrzymuje pełne wyżywienie przyrządzane przez własnego kucharza- przygotowujemy posiłki dostosowane do diety naszych podopiecznych. Jeśli wciąż nie masz pomysłu na wakacje dla swojego małego wojownika zapraszamy do nas!

W programie zajęć znajdą się m.in. takie atrakcje jak:
– arteterapia
– aromaterapia (z wykorzystaniem naszego ziołowego ogródka)
– zajęcia ruchowe metodą Weroniki Sherbourn
– malowanie koszulek
– laboratorium kolorów i pokazy doświadczeń
– mały chemik i robienie własnych mas plastycznych od piankoliny po uwielbiane glutki
– joga na dworze
– wspólny piknik i spacer

Rezerwacje i dodatkowe informacje nr 502 392 409 – Izabela Libold.