Księżniczka Pola i jej przygody z jedzeniem i terapią manualną twarzy.

Księżniczka Pola i jej przygody z jedzeniem i terapią manualną twarzy.

Tym razem w roli głównej wystąpi dla nas wojownicza księżniczka Pola, która jest JEDYNĄ na świecie posiadaczką trisomii mozaikowej chromosomów 9 i 13. W skutek choroby nasza gwiazda wciąż uczy się stawiać pierwsze kroki, komunikować się oraz samodzielnie jeść. Nasze Centrum jednak uwielbia wyzwania i zawsze próbujemy poruszyć niebo i ziemię, aby pomóc naszym małym zawodnikom! Nie inaczej jest w tym przypadku.

Dużym utrudnieniem w terapii Poli jest nadwrażliwość całego ciała, szczególnie jest ona silna w obrębie głowy, przez co Pola nie przepada za dotykiem, a wyzwaniem staje się wytarcie nosa czy założenie gumki do włosów. Wraz ze wspaniałymi rodzicami, którzy na każdym kroku wspierają swą małą księżniczkę, podjęliśmy wyzwanie i postanowiliśmy zawalczyć o normalność dla Poli. Z każdym dniem turnusu oswajaliśmy naszą bohaterkę z dotykiem, a ona odwdzięczała się nam, pozwalając na coraz więcej swoim ulubionym ciociom.

Obecnie Pola odżywia się dojelitowo, jednak godziny masaży i terapii manualnej twarzy rozbudziły w Poli chęć komunikacji i apetyt na jedzenie. Właśnie rozpoczęliśmy nową przygodę podejmując pierwsze nieśmiałe próby kontaktu z galaretką i żelkami- kiedyś sam dotyk jedzenia wywoływał odruch wymiotny, dziś to świetna zabawa. Jesteśmy dumni z wszystkich naszych księżniczek i cieszymy się, że ich grono stale się powiększa👸💖.

Na poniższym filmie pokazujemy zmagania Poli, która dzielnie znosi, dość nieprzyjemną dla dzieci z nadwrażliwością, terapię wykonywaną przez jedną z naszych wspaniałych terapeutek. Poli gratulujemy sukcesów i wytrwałości oraz zapraszamy do oglądania. 🙂

Zostaw komentarz