Wielki powrót do terapii w wodzie! :)

I nadszedł ten upragniony przez wszystkich dzień, otworzyli nasz basen !!!! Po wielu tygodniach mogliśmy powrócić do terapii w wodzie, którą nasi mali pacjenci wręcz UWIELBIAJĄ! Jest to połączenie terapii z ogromną frajdą, jaką daje zabawa i kontakt z wodą.

Pierwszy pluskał się nasz kochany Igorek, tęsknota za wodą sprawiła, że ćwiczył jak nigdy. Z Igorem oprócz chodu postanowiliśmy poćwiczyć również wodną integrację sensoryczną, która w środowisku wodnym nabiera zupełnie innego wymiaru! Zresztą zobaczcie sami!

Terapia w wodzie daje niesamowite rezultaty terapeutyczne w różnych jednostkach chorobowych, na przykład w SMA (rdzeniowy zanik mięśni), gdzie woda odciążając mięśnie i stawy sprawia, że dziecko jest w stanie wykonać ćwiczenia i czynności, których w normalnym środowisku nie byłoby w stanie zrobić.

Po kilku miesiącach dotarła na basen nasza modelka Antosia, która choruje na SMA. Pierwszy kontakt z „dużą wanną” zakończony sukcesem. Terapia wodna w przypadku Antosi daje doskonale efekty terapeutyczne, pozwala na szybką pionizację, umożliwia integracje sensoryczną oraz przyspiesza redukcję przykurczy. Antosia bardzo dobrze poradziła sobie na pierwszych! Co samo możecie sprawdzić na filmie! 🙂

 

Bardzo cieszymy się z powrotu do wody! Naprawdę lubimy zajęcia na basenie, a naszym dzieciakom sprawiają one wiele radości! 🙂

Zostaw komentarz