Innowacyjna terapia w Centrum Libold – czyli przygoda Kasi z mikropolaryzacją mózgu i elektrostymulacją mięśni.

Dziś chcemy się podzielić z wami historią Kasi. Nasza niezwykła bohaterka to jedyna w Polsce posiadaczka do niedawna nieznanej nikomu mutacji w genie GNB1. Choć wielką niewiadomą pozostaje to, z czym będzie musiała się zmierzyć się nasza wojowniczka, kroczy ona przez życie z szerokim uśmiechem i z wielką determinacją podejmuje się nowych wyzwań!

Nowoczesne Metody Terapii Dzieci W Centrum Rehabilitacji Libold

Tym razem takim wyzwaniem dla Kasi stała się innowacyjna terapia mikropolaryzacji mózgu w naszym centrum. W ciągu ostatnich dwóch tygodni intensywnej terapii przekonaliśmy się jak wielki potencjał drzemie w naszej bohaterce, a w jego odkrywaniu towarzyszyła nam Paula- terapautka Kasi, która pracuje z dziewczynką na co dzień. Mikropolaryzacja sprawiła, że dzięki stymulacji Kasia zdecydowanie lepiej koncentrowała się na zadaniach, szybciej przyswajała nową wiedzę i łatwiej zdobywała kolejne umiejętności.

Dodatkowo pracowaliśmy nad poprawą koordynacji ruchowej z wykorzystaniem elektrostymulacji funkcjonalnej mięśni, trenując precyzję wykonywanych ruchów oraz budując i wzmacniając własne mięśnie Kasi. W przypadku problemów z artykulacją i zaburzeń w obrębie aparatu mowy naszej gwiazdy postanowiliśmy wytoczyć ciężkie działa i skorzystać z nowej techniki odnoszącej sukcesy- elektrostymulacji twarzy. W trakcie pobytu w naszym centrum nie tylko kondycja fizyczna i umysłowa Kasi uległa poprawie, zdobyła także wielu nowych przyjaciół, którzy już nie mogą się doczekać jej powrotu. Pozdrawiamy serdecznie niesamowite i nierozłączne Kasię i Paule. Zapraszamy do obejrzenia zmagań naszej Księżniczki udokumentowanej podczas jej pobytu w Naszym Centrum!

Zostaw komentarz